הדאטה כמחוללת שינוי בארגונים

ה-Data היא הנכס האסטרטגי העיקרי ביותר בכל ארגון. היא משמשת ככלי אסטרטגי שבאמצעותו ניתן לבחון תרחישים ולזהות את היכולות, ההזדמנויות והאיומים ועד להיותה כלי המאפשר למובילי המדיניות ומקבלי ההחלטות לעשות בה שימוש תפעולי לכל דבר ועניין. בהתייחס לדאטה, שאלת המפתח הייתה ועודנה איך ממנפים את הדאטה הארגונית לכדי פתרונות מעשיים, משום שתחת היערכות נכונה, האופנים בהם ניתן לצרוך דאטה הם כמעט אינסופיים- החל מהיכולת לגבש מדיניות ועד היכולת לבקר על מימוש החלטות, לזהות צווארי בקבוק ולפתח כלים תפעוליים למנהלי ביניים.
פרוץ משבר הקורונה האיץ תהליכים בהקשר לדאטה, וגרם לארגונים רבים לעסוק בסוגיית הפיכתם לארגון מוכוון נתונים בהיבטים העסקיים והארגוניים ועד להקמת פלטפורמת דאטה מתוחכמת שתאפשר לארגון התפתחות ממשית. נוסף על כך, עוסקים ארגונים רבים בשאלת היעילות התפעולית, כמו גם בפיתוח מקורות הכנסה נוספים ובנטרול הסיכונים שהביא איתו ה-Covid19, וכל אלו מקבלים מענים באמצעות פתרונות מתקדמים בדמות מחקרי Data.

 

במטריקס BI מצילים חיים בעזרת פרויקטים מבוססי Data

היכולת האמיתית של מערכות הבריאות ליצור מודלי חיזוי מדויקים ככל האפשר, טמונה ביכולת המעמיקה והכמעט אינסופית לנתח את הדאטה. בתקופה האחרונה עלו צרכים רבים בתחום הבריאות, במטרה לחזות את העתיד ולהיערך אליו בצורה הטובה ביותר. כשמדובר בחיי אדם כולנו נדרשים למודלים המדויקים ביותר ובמיוחד כשמדובר בנגיף איתו כולנו מתמודדים בפעם הראשונה.
במהלך החודשים האחרונים התקיימו במטריקס מגוון פרויקטים עבור מערכת הבריאות, כאשר מטרת העל של כולם היא להפחית את המשתנים של חוסר השליטה וחוסר הוודאות שהביא איתו נגיף הקורונה.
בין הפרויקטים האסטרטגיים המבוצעים ע"י MatrixBI, ישנו פרויקט "תמנ"ע", שמהותו בניית מאגר לסביבת מחקר נתונים תוך שימוש במנגנוני התממה, ליצירת סביבת נתונים אנונימית, וגם פרויקט "מניעת שרשרת הדבקה", פרויקט ספיקת מערכת הבריאות בהתמודדות עם נגיף הקורונה.
בתחום הדאטה ההסתכלות המשמעותית הינה על המעבר לתובנות ופעולות אופרטיביות, כל מודל הרמזור שפיתח פרופ' גמזו, כמו גם השפעת שרשרת ההדבקה מבוססים על דאטה ועל מערכות אופרטיביות.

 

הכשרות בתחום הדאטה

תחום הדאטה ממשיך לחוות ביקושים הולכים וגוברים, מה שהעיר את הצורך והחיוניות של אנשי דאטה בארגונים רבים. מטריקס BI, המשמשת כזרוע ה-BI והביג דאטה של מטריקס, השיקה מסלול ייחודי הקרוי Data Universe, במסגרתו מאתרת החברה את טובי המוחות הטכנולוגיים שיצטרפו למסלול הכשרה אינסטנסיבי, שבסופו מובטחת למשתתפים עבודה בתחום הדאטה, הנחשב למבוקש ביותר בימים אלו.
לחץ כאן להיכרות עם המסלול בהרחבה

 

רוצים לשמוע עוד?

מלאו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

*
*
*
*