לומדים ללמוד מרחוק

בדומה לעולם העבודה, שהשתנה בן לילה, גם עולם הלימודים נאלץ להתארגנות מהירה ללמידה היברידית ו/או למידה מרחוק. מוסדות לימוד רבים נסגרו משום שלא הצליחו להתארגן, סטודנטים רבים מצאו את עצמם מחשבים מסלול מחדש. תלמידים בכל קשת הגילאים נדרשו לסגל לעצמם כישורי למידה חדשים ושונים, וגם זרועות ההכשרה של מטריקס ביצעו היערכות מחודשות ועברו ללמידה היברידית.

 

מלגות לימודים למפוטרי הקורונה

לאחרונה הקצנו 5 מיליון ₪ לטובת מלגות לימודים למגוון ההכשרות בג'ון ברייס, המיועדות למפוטרי ההייטק בעקבות משבר הקורונה, במטרה לאפשר לאלו לעשות הסבה מקצועית וללמוד מקצוע חדש באמצעות סבסוד קורסים בתחומים שונים. הזכאות למלגות מיועדת לעובדים הנמצאים בחל"ת החל מחודש מרץ האחרון במשך 3 חודשים או יותר ומטרתה לעודד עבודה.
לחצו כאן למאמר בנושא

 

מט"ח עומדת בהצלחה בעומסי למידה בעזרת הפתרון של Dynatrace המיוצגת בישראל ע"י מטריקס מוצרי תוכנה

מט"ח (מרכז טכנולוגיה חינוכית) הוא גוף שאחראי על הנגשת לימודים מרחוק לכלל תלמידי ישראל. מערכת אופק ללמידה מרחוק, ששימשה עד ערב פרוץ משבר הקורונה תלמידים רבים במסגרת שיעורי הבית של בית הספר, הייתה רגילה לעמוד בעומסים של אלפי תלמידים. עם תחילת הסגר, בן לילה נדרשה המערכת להתמודד עם עומסים של עשרות אלפי משתמשים במקביל.
בכדי לעמוד באתגר זה, נעשה שימוש בפתרון הניטור של Dynatrace שאפשר, בזמן קצר להצביע על צווארי הבקבוק ופיזור העומסים. בזכות יכולות הניטור המתקדמות, מט"ח הצליחו לשדרג את העמידה בעומסי הלמידה מרחוק עד פי 20 משתמשים בזמן קצר.
לחץ כאן למאמר בנושא

 

מעבר הבזק של ג'ון ברייס ללמידה היברידית והיערכות למקצועות מבוקשים

בעוד על רובינו יורד גשם, עושה רושם כי בסקטור ההייטק הדרישות עולות במגוון תפקידים, כפועל יוצא מכך שחברות רבות פועלות על מנת להטמיע פתרונות טכנולוגיים מתקדמים בשביל להתיישר עם הביקושים של עולם העבודה החדש. במכללת ג'ון ברייס, זרוע ההדרכה של מטריקס זיהו את המקצועות בהם עולה הדרישה בתקופה זו.
לחץ כאן למאמר בנושא

מכללת ג'ון ברייס התארגנה למעבר ללמידה בכיתות לימוד וירטואליות, במגוון קורסים והכשרות במקצועות נדרשים בעולם ההייטק. ממש כמו בלמידה בכיתה, גם במהלך הלמידה ההיברידית מתקיימת למידה שיתופית מלאה בין המרצה לסטודנטים, תרגול בזמן אמת וצפייה בחומרים שיוצרים המרצים. המטרה הייתה לדמות ככל האפשר את הקורסים, מבלי לפגוע בתלמידים.

מעבר להיערכות של ג'ון ברייס, נולד צורך חדש ללמד את התלמידים ללמוד בלמידה היברידית ולסגל הרגלים חדשים ועל כן המכללה שמה דגש משמעותי גם על רכישת מיומנות למידה מגוונות כולל למידה עצמית ותרגול.
לחץ כאן לפרטים נוספים

 

Infinity – הכשרות והסבות לעולם ההייטק- מעבר ללמידה היברידית

Infinity Labs R&D היא חברת מחקר ופיתוח מבית Matrix, המפעילה תוכנית יוקרתית וייחודית המותאמת לבוגרי/ות תארים מצטיינים עם נתונים גבוהים המעוניינים בקריירת פיתוח תוכנה בהייטק הישראלי. לאחר ההכשרה בוגרי התוכנית משתלבים במרכז הפיתוח של החברה, או באחד ממרכזי הפיתוח של יותר מ-200 חברות הייטק וסטרטאפים מובילים מולן Infinity פועלת .
עם פרוץ משבר הקורונה, בהתארגנות בזק, העבירה Infinity בהצלחה מאות סטודנטים ועשרות מנטורים ומעבדות לעבוד וללמוד Online מהבית. המעבדות הוירטואליות הפתוחות מדמות בצורה מדויקת את המעבדות הפיזיות במשרדי החברה, כשהסטודנטים נהנים מליווי צמוד של המנטורים וממשיכים בעשייה משותפת עם יתר חברי הקבוצה, בדרך להיות מפתחי תוכנה מעולים. התכנים הייחודיים של Infinity מועברים לסטודנטים באמצעות Brain Fuel, פלטפורמה שפותחה על ידי צוות המו"פ של Infinity וכוללת את הסילבוס ואת חומרי הלימוד עבור הסטודנטים, כמו גם תכנים מעשירים עבור הבוגרים.
בעקבות המעבר המוצלח של החברה ללמידה היברידית, הושקה יוזמה יוצאת דופן הנקראת "עולים להייטק". במהלך השנה האחרונה הכשירה Infinity Labs R&D ארבע קבוצות של עולים חדשים שהגיעו ארצה והשתלבו בתעשיית ההייטק הישראלית. במסגרת הפעילות הייחודית מתבצע גיוס עולים חדשים עוד בארץ מוצאם ומתקיימת הכשרה של 8 חודשים לפיתוח תוכנה באופן היברידי; מחצית ההכשרה הראשונה מתקיימת בארץ המוצא והמחצית השנייה מתקיימת כאן בישראל לאחר עלייתם ארצה. מטרת היוזמה הינה לסייע לעולים החדשים לבנות חיים חדשים ולהתבסס בישראל, וגם לעודד עלייה של יהודים רבים, בידיעה שאין להם דאגות כלכליות שמתעוררות בעקבות מעבר למדינה חדשה.

 

רוצים לשמוע עוד?

מלאו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

*
*
*
*