Close
שליחת קורות חיים

Offshore בישראל - פיתוח באיכות גבוהה ועלויות נמוכות

 Off Shore  בישראל -  הכיוון החדש לפיתוח תוכנה לארגונים באיכות גבוהה ועלויות נמוכות
 

הכלכלה המודרנית מאפשרת להוציא פעילות פיתוח ובדיקות תוכנה למדינות כמו הודו וסין בהן עלויות המשאב האנושי נמוכות יותר, ועל ידי כך לחסוך בעלויות הפיתוח והייצור. אך לא הכל מושלם בממלכת המזרח וב- Off Shore Outsourcing: המרחק הרב, הבדלי התרבות והשפה ושעות העבודה השונות, במקביל לעליה בתעריפים ושיעור תחלופה גבוה של עובדים, מפחיתות את האטרקטיביות לפיתוח במדינות הללו.  כמענה לבעיה הקימה מטריקס מרכז פיתוח ישראלי המעסיק כ"א איכותי בעלויות תחרותיות ובכך מציגה את ה- Local Off Shore Outsourcing הציוני הראשון . הפעילות זוכה להצלחה גדולה עם 50 נשות פיתוח העובדות כבר ב- 5 פרויקטים פיתוח גדולים עבור חברות וארגונים גדולים בשוק הישראלי והעולמי.

 

מאת: מוטי גוטמן, מנכ"ל מטריקס

 
לאחרונה מתרבות הידיעות בעיתון על מרכזי פיתוח ישראליים ובינלאומיים הסוגרים את דלתותיהם בישראל ופותחות אותן במדינות עם עלויות העסקה זולות יותר במדינות כמו הודו, סין ומזרח אירופה. כותרות אלו מעידות על כך שישראל מתחילה לאבד (אם לא איבדה כבר) את יתרונה היחסי בידע בתחום המחקר והפיתוח הטכנולוגי לטובת מדינות בהן עלויות הפיתוח זולות יותר. התוצאה המעשית של המצב החדש שנוצר כאן הינה אי קבלה של עבודות מחו"ל שבעבר היו מגיעות לשוק הישראלי, מעבר של מרכזי פיתוח של חברות היי-טק ישראליות גדולות לחו"ל ומעבר של עבודות פיתוח של יחידות מחשב של ארגונים גדולים לחו"ל.
 
אלישע ינאי, מנכ"ל מוטורולה ישראל ויו"ר איגוד תעשיות האלקטרוניקה והמידע, אמר לאחרונה כי תעשיית ההיי-טק איבדה בחודשים האחרונים כ- 3,000 משרות של אנשי פיתוח חומרה, אנשי פיתוח תוכנה וכיו"ב לטובת מדינות בהן עלות העבודה זולה יותר. ינאי קרא לממשלה לגבש תוכנית שתעצור את בריחת המשרות ותעמיד את ישראל בחזית חזקה מול חיזורי שאר מדינות העולם המפתות את החברות הישראליות להעביר את המו"פ אליהן, ומיד לאחר מכן - את הייצור. עוד אמר ינאי: "החברות הרב לאומיות שמרכזן מחוץ לישראל (דוגמת: אינטל, מוטורולה, IBM, סיסקו וכיו') וכן החברות הישראליות ה"רב לאומיות" (דוגמת: טבע, ECI, רד, קונברס, אמדוקס, פורמולה וכיו') מעבירות פעילות פיתוח לחו"ל. תוך שנה אנו עלולים למצוא את עצמנו במצב לפיו נאבד 40%-30% מהמשרות הללו בארץ.
 

הוזלת עלויות של תהליכי הפיתוח

חברת רבות בארץ ובעולם מחפשות את הדרכים להוזלת עלויות של תהליכי פיתוח של טכנולוגיות. אחת מהדרכים הפופולאריות לחסכון בעלויות היא המעבר לפיתוח המבוסס על תפיסת ה- Off Shore Outsourcing.  על פי תפיסה זו מועברים תהליכי הפיתוח הטכנולוגי המקומי לפיתוח על ידי צוות פיתוח מרוחק במדינה בה קיימת תשתית אנושית עם ידע בפיתוח טכנולוגיות ועלויות המשאב האנושי בה הן נמוכות.
 
ברמה העקרונית פעילות ה- Off Shore מיועדת ללקוחות אשר רוצים להעביר חלק מתהליכי הפיתוח והבדיקות לאתר מרוחק להורדת עלויות והאצת הפיתוח ושהפעילויות אינן דורשות דיאלוג מתמיד עם הלקוח ושניתן להגדיר להן תפוקות ברורות ומחייבות בכפוף ללוח זמנים מחייב. צוות הפיתוח ב- Off Shore עובד ע"פ נהלים ייחודיים שפותחו למטרה זאת  תחת בקרה שוטפת של צוות אבטחת איכות.
 
לא הכל מושלם ב- Off Shore
אך לא הכל מושלם בזירת ה- Off Shore Outsourcing. במקרים רבים אין זה פשוט לחברה מערבית לעבוד עם חברה במרחק כה רב, הן בשל הריחוק הגיאוגרפי ובעיקר בשל הריחוק התרבותי. מכשולים כמו: נסיעות רבות מעבר לים של מנהלי פרוייקטים, שעות עבודה וימי עבודה שאינם זהים בשתי המדינות, תרבות עבודה שונה ושפה שונה, מקשים על העבודה ומגדילים עלויות. על מנת להתגבר על מכשולי התרבות והשפה מינו החברות מנהלי פרוייקט מתוך החברה, אשר ביצעו Re-Location למדינות הזולות (On Site Outsourcing). כשגם זה לא הועיל ליצירת תקשורת טובה ויעילה, פתחה החברה המספקת את שירותי הפיתוח סניף מקומי קרוב ללקוח (Off Site Outsourcing), אשר נועד לשמש כאמצעי לתקשורת טובה יותר, אך עם הגדלה נוספת בעלויות.
 
אך בכך לא נשלמות הבעיות. אם ניקח את הודו כנושאת הדגל של פעילות Off Shore נוכל לבחון את התהליכים שהתרחשו במדינה בשנה האחרונה. הביקוש הרב לעובדי מו"פ הביא לעלית משכורת ניכרת ההולכת ונמשכת. 25% מן החברות ההודיות העלו בשנת 2004 את התעריפים שהן מבקשות עבור פרוייקטי Off Shore ובמקביל עלה השכר של העובדים ב- 9% בממוצע. עלות שעת עבודה של מתכנת בהודו עלתה מ- 13-17 דולר לשעת עבודה ל- 20-25 דולר לשעה.  הביקוש הגדול לעובדים מביא גם לתחלופת עובדים מאוד גבוהה, הנגרמת מן הפיתויים הרבים הניצבים בפני המתכנתים ההודיים בשוק עתיר ביקוש (זכרו מה היה בישראל בשנים 1999-2000), כך שבמקרים רבים רוב אנשי הצוות שהתחילו פרוייקט פיתוח, לא יהיו בטקס הרמת הכוסית כאשר יסתיים הפרוייקט. 
 
Off Shore  אפשרי גם בישראל
כבית תוכנה מוביל בישראל, זיהתה חברת מטריקס את המגמות הללו ואת הסכנה הגלומה בהן למשק הישראלי. צוות חשיבה שהוקם בחברה הצליח לגבש רעיון, המשלב פתרון ייחודי לבעיה, בשילוב תרומה לשילובה של החברה החרדית בכלכלה הישראלית. מטריקס הקימה באזור מודיעין מרכז פיתוח בו היא מעניקה הכשרה מקיפה לנשים חרדיות בתחום הפיתוח ומספקת תעסוקה בפרוייקטים הנמצאים בחזית העשייה הטכנולוגית בישראל. במסגרת הפרוייקט, הנקרא בשם "תלפיות", זוכות הנשים החרדיות בעבודה במרכז פיתוח קרוב לבית, בסביבה הומוגנית ומתחשבת בצרכים הייחודיים להן, גמישות בתנאי ההעסקה ויכולת להרוויח יותר בהשוואה למשרות אחרות בהן הן יכולות לעבוד בסביבתן הקרובה.
 
פעילות מרכז הפיתוח תלפיות מבוססת על כ"א איכותי, אשר עובר מבחני התאמה קפדניים. בשל העובדה כי מדובר באוכלוסייה איכותית המעוניינת להשתלב בשוק העבודה באזור עם עלות מחיה נמוכה, יכולה מטריקס כיום לספק ללקוחותיה שירותי Local Off Shore Outsorcing בעלויות דומות לאלו אותם משיגים במדינות המזרח, אך עם היתרונות הגלומים בעבודה עם מרכז פיתוח מקומי: קירבה גיאוגרפית, קירבה תרבותית, ימי עבודה דומים (א'-ה' בהשוואה לב'-ו' בחו"ל), חגים וחופשות בזמן זהה, שעות עבודה זהות, שפה זהה ועוד. זאת ועוד, תנאי העסקה המתאימים לנשים החרדיות וברכתם של רבנים לפרוייקט "תלפיות" מסיעים לנאמנות הגבוהה של העובדות.
 
כיום, חודשים ספורים לאחר יציאתו של הפרוייקט לדרך כבר מופעלים ורצים מעל ל- 5 פרויקטים גדולים עבור חברות וארגונים גדולים ובשביעות רצון גבוה תוך חסכון בעלויות ,  קיים ביקוש גדול של נשים חרדיות נוספות להשתלב בפרויקט ובימים אלו יוצא לדרכו מחזור ההכשרה השני. אז אם גם אתם רוצים לדעת כיצד ניתן לבצע פרוייקטים טכנולוגיים באמצעות כ"א איכותי ובעלויות נמוכות - הפכו גם אתם לחלק מ"תלפיות".