Close
שליחת קורות חיים

מרכז התמחות SOA & Integration Middleware

אין כיום כמעט ארגון IT או חברת מוצרים טכנולוגית גדולה שאינם משלבים תפיסת SOA כלשהי, או בתכנון לשלב. אין כמעט ארגון שלא נזקק לפתרונות אינטגרציה כלשהם (Enterprise Integration)

​תפיסת ה-SOA מספקת פתרון תפיסתי אינטגרטיבי לארגון, החל מהמודל העסקי, דרך אסטרטגיית ה-IT, המשך כארכיטקטורה אפליקטיבית וסיים כשיטת אימפלמנטציה הנעזרת בכלים, טכנולוגיות וסטנדרטיים. פתרונות אלו תורמים משמעותית להתייעלות הארגון, לשימור ההשקעה במערכות קיימות, ואולי בעיקר לגמישות העסקית.  SOA ו-EI, כאשר הם מיושמים נכון תורמים ליישור קו ותיאום בין ה-Business לבין ה-IT כאשר זה הופך לזרוע גמישה ביישום האסטרטגיה העסקית.

מרכז התמחות SOA & EI במטריקס פועל בתחום פתרונות SOA ואינטגרציה בטכנולוגיות המובילות בשוק ולכל המגזרים.

מטריקס, מובילה בתחום בישראל ורואה בנושא של SOA תחום אסטרטגי ממדרגה ראשונה ופועלת בתחום החל משנת 2001.

תפיסת העולם של מטריקס בנושא זה היא עבודה עם כל הספקים המובילים והתאמת הטכנולוגיה המיטבית לכל לקוח ולקוח.

בין השאר מטריקס שותפה ומיישמת בפועל תשתיות SOA ו-EI של מיקרוסופט, אורקל, יבמ, Redhat, טיבקו, אינטרסיסטם, פנ"מ ועוד.

בין לקוחותינו: בנקים, תעשיות צבאיות, גופים מסחריים וגופים ממשלתיים. מטריקס נבחרה לשמש כגוף המרכזי ליעוץ SOA לגופי המחשוב העיקריים של צה"ל: חה"א, לוטם, ממר"ם, מצו"ב ועוד.

פתרונות שלקוחות אוהבים

​ניתוח ואפיון עסקי SOA

ניתוח ואפיון עסקי של תהליכי הארגון, השירותים ותבניות האינטגרציה. הניתוח מבוצע על בסיס מתודולוגיות מוכרות ומתודולוגיות שפותחו במטריקס. הפתרון כולל גם הכשרת אנשי הארגון בניתוח SOA, ובהפיכתו לחלק ממחזור חיים מתודולוגי של ניתוח מערכות באופן SOA, כחלק ממחזור חיי שירות מנוהלים כוללים. למטריקס הכרות עמוקה של עולמות התוכן של הלקוחות במגזרים השונים: בטחוני, פיננסי, ממשלתי ועוד.

פתרונות אינטגרציה על בסיס כלים ותשתיות ייעודיות

למטריקס ניסיון רב במימוש פתרונות אינטגרציה על בסיס כלי ה-SOA המובילים בשוק של IBM, אורקל, מיקרוסופט, Open Source ועוד. מפרויקטי האינטגרציה הרבים שביצענו, נצברו במרכז התמחות SOA  תשתיות וכלים ייעודיים המאפשרים לקצר את לו"ז ועלות הפרוייקט ולצמצם את הסיכונים. התשתיות מגובות במתודולוגיות ו-Best Practices. באמתחתנו תשתיות אינטגרציה עצמאיות וכמו כן תשתיות מסביב לכלי האינטגרציה המובילים בשוק בעולם ה-JAVA והדוטנט.

פתרונות לניהול תהליכים עסקיים (BPM)

למטריקס התמחות וניסיון בפרוייקטים לניהול תהליכים. מטריקס עושה פרוייקטי BPM מלאים ומשלבת BPM בפרוייקטים שונים:

 • פרוייקטים מבוססי תשתית BPM כתשתית ארגונית
 • פרוייקטי CRM ו-XRM המשלבים BPM
 • פרוייקטי ITIL המשלבים BPM
 • פרוייקטי ECM המשלבים BPM
 • פרוייקטי פיתוח אשר משלבים BPM כמנוע תשתיתי בפיתוח

פתרונות SOA ב-Real-time וקישוריות טקטית

אפשר לממש SOA בסביבות Real-time? מסתבר שכן. במטריקס פותח ידע ייחודי בהבאת בשורת ה-SOA לעולמות ה-Real-time והקישוריות הטקטית. פיתחנו מתודולוגיות ופתרונות על בסיס ניסיוננו בעולם הביטחוני, בשילוב טכנולוגיות כגון Efficient XML‏ (XML בינארי), DDS, טכנולוגיות P2P ועוד.

פתרונות לאבטחת מידע ב-SOA

מטריקס צברה ניסיון רב בתכנון ויישום פתרונות אבטחת מידע לארגון העובר ל-SOA, תהליך בו נוצרים אתגרים חדשים הנובעים מבשורת הפתיחות והגמישות בארכיטקטורה. למטריקס ניסיון רב בעבודה מול גופים ביטחוניים בנושא זה.

מעבדה לפתרונות SOA ו-EI

מעבדה במסגרת ה-Solution Center של מטריקס המספקת התנסות בטכנולוגיות SOA ו-EI. במסגרת המעבדה אפשר לבצע תהליכי POC‏ (Proof of Concept) או POT‏ (Proof of Technology ) לבדוק ישימות ולגדר סיכונים בנושאים הראשונים הכרוכים ביישום SOA ו-EI.

שירותים

ייעוץ

 • ייעוץ בתהליכי בחירת מוצרי SOA לארגון ותכנון ארכיטקטורה מתאימה.
 • בניית אסטרטגיה פרקטית ובעלת ROI להכנסת SOA לארגון - בניית SOA Roadmap
 • יעוץ וסיוע בהתאמת מודל ניהול ל-SOA בארגון כגון  הקמת SOA Center Of Excellence

תשתיות

בניית תשתיות סביב המוצרים המובילים בשוק ומעטפות מימוש להורדת סיכונים ולאפשר להתקדם בנושא ב-Time to market יותר מהיר.

מתודולוגיה

מטריקס רואה בנושא המתודולוגי אולי הנושא הקריטי ביותר להצלחת פרוייקטי SOA. מטריקס משלבת בין Best Practices בשוק, לקחים מנקודות כשל בפרוייקטי SOA וסוגיות המיוחדות לכל ארגון וארגון.

הגישה של מטריקס במתודולוגיה היא פרגמטית והיא פועלת תחת המנטרה של Just in time technology ו-Just enough Technology.

הקמה של פתרונות

 • ביצוע פרוייקטי SOA ואינטגרציה בכל סדר גודל בטכנולוגיות: IBM, Oracle/BEA, Microsoft, Open Source,  ועוד.
 • תכנון מחזור חיים של שירות מותאם לארגון ויישום SOA Governance הן ב-Design Time והן ב-Runtime, על בסיס הכלים המובילים בשוק.
 • תכנון ומימוש פתרון BPM  מסוגים שונים ובטכנולוגיות שונות.
 • ניתוח ומימוש טכנולוגיות CEP לצרכים עסקיים וטכנולוגיים, על בסיס מגוון כלים, כולל CEP גיאוגרפי.
 • חשיפת הפונקציונליות והמידע במערכות ה-Legacy הארגוניות לשימוש כלל ארגוני וכבסיס לרב ערוציות.
 • פתרונות אבטחת מידע לצרכים הייחודיים של SOA.
 • פתרונות SOA לדרישות Real-time, למכשור נייד וקישוריות טקטית.
 • כלים ושיטות לביצוע בדיקות ב-SOA, כולל הקמת ענן בדיקות לחסכון וקיצור זמנים.

מחקר ולימוד של נושאים חדשניים ב-SOA

ביצוע מחקר נושאי SOA ו-EI חדשניים, חלקם רק בתחילת התעניינות אצל לקוחות, חלקם מועברים ליישום במיידי. דוגמאות לנושאים מן השנה האחרונה:

 • SOA ב-Real Time
 • בדיקות SOA
 • מפת ה-BASIC
 • SOA ומחשוב ענן

תשתיות וכלים נבחרים

ESB4Legacy

פתרון כולל לחשיפת Mainframe כשירותי SOA מבוסס WMB

Process Creation Wizard

מטריקס בנתה תשתית מבוססת תבניות אינטגרציה (EIP) אשר מאפשרת לארגון להגדיר ממשקים\תהליכים חדשים ע"פ תבניות אינטגרציה מוכנות מראש השכיחות בארגון. התשתית כוללת אשף ויזואלי המאפשר למשתמש לבחור את תבנית הממשק המתאים ועל בסיסו לבנות את התהליך.

MCx.Gateway

לחשיפת של רב ערוציות של שירותים של מערכות ליבה כ-Web Services, על פי תפיסת SOA

מתודולוגיה

​כבר ב-2002 גרטנר אמרו: ‎"The single, most-important theme in modern application development is SOA"‎‏

עם הבנת החשיבות - נוצר Buzz עצום ובלבול. ארגונים רבים עדיין מתלבטים ומגששים את דרכם במימוש של SOA.

מתברר שהתמודדות החשובה איננה רק טכנולוגית אלא מתודולוגית, ארגונית ותרבותית ולכן חשוב לטפל ב"איך": איך ומאיפה מתחילים? מי הגורם הנכון להובלת SOA בארגון? מה השינוי הנדרש בתרבות הפיתוח והניהול בארגון? מהן ההתנגדויות הצפויות ואיך מטפלים בהן? איך מנהלים IT בעולם של SOA? איך מנהלים פרוייקטים בעולם של SOA?

מטריקס רואה בנושא המתודולוגי אולי הנושא הקריטי ביותר להצלחת פרוייקטי SOA. מטריקס משלבת בין Best Practices לבין לקחים מנקודות כשל בפרוייקטי SOA ובין הסוגיות המיוחדות לכל ארגון וארגון.

מטריקס מביאה לא רק פתרון טכנולוגי אלא מעטפת מתודולוגית מקיפה שאמורה לסייע לארגון להתמודד עם האתגרים הייחודיים כל כך של עולם ה-SOA וה-BPM

SOA Federation

תכנון חלוקת "מרחבי SOA" יעילה לארגון, תוך פדרציה של שירותים, ESB-ים, כלי Governance, פתרונות לאבטחת מידע ועוד

Smart SOA

ארכיטקטורה שמפשטת את "שרשרת האספקה" של תהליך. פרוייקט SOA הנו פרוייקט ששרשרת האספקה שלו, מורכבת בדרך כלל מתשתיות ומשירותים המגיעים ממערכות שונות. כמו כל שרשרת, חוזקה של השרשרת הינה כחוזקה של החוליה החלשה בשרשרת. תכונה זו משפיעה בהכרח, על מפת האילוצים והדרישות של הפרוייקט. שרשרת האספקה, משפיעה כמעט על כל הבט רלוונטי: לו"ז, ביצועים, SLA ועוד.

גישת ה-Smart SOA, מדברת על שימוש בטכנולוגיות בגישה של JET‏ (Just Enough Technology) ו-JIT‏ (Just In time Technology) ומאפשרת לפשט את שרשרת האספקה תוך שימוש נכון ומוצדק בטכנולוגיות השונות.

בדיקות בסביבת SOA

איך עושים בדיקות לאורך שרשרת האספקה של SOA? בשיתוף עם שירות הרוחב בדיקות תוכנה והבטחת איכות של מטריקס.

מפת ה-BASIC

מתודולוגיית מטריקס לנושא SOA ו-BPM מרחיבה את נושא השו"ב וממפה אותו על פני חלופות ניטור ובקרה שונות ומשלימות של SOA שהן זמינות ברמת הארגון. שיטת המיפוי נקראת במטריקס מפת ה-BASIC והיא מתייחסת לשימוש ביכולות הניטור של BSM, APM, SOAG, ITG CEP.

SOA COE והמשמעויות הארגוניות של SOA

ארגון חייב להקים מרכז מצוינות של SOA אשר יטפל בהיבטים המערכתיים של SOA ו-BPM. מרכז המצוינות צריך לטפל בשלושה היבטים של הנושא:

 • ההיבט העסקי/יישומי
 • ההיבט התשתיתי
 • ההיבט התפעולי

ארגונים שמנסים לפזר את האחריות על SOA, EI ו-BPM על גורמים שונים בארגון, מגיעים מהר מאוד לקונפליקטים וצורך בביצוע אינטגרציה מהסוג הקשה ביותר - אינטגרציה אנושית.

מעניין לעניין באותו עניין